Home Editörün Seçtikleri Tüm maden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz

Tüm maden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz

by Ayhan Alimli

Tüm maden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz

Bugün, Türkiye’nin en büyük maden kazası olan 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma maden faciasının yıl dönümü. Olayın üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen, acısını yaşamaya devam ettiğimiz kayıplar, madenci ailelerinin dramı hafızalarımızdan silinmedi. Geriye sadece gözü yaşlı anneler, eşler ve yetimler kaldı.

Türkiye’nin yüreğine düşen tarifsiz acının üzerinden tam 9 yıl geçti. Üzülerek ifade etmek isteriz ki ülkemiz tarihinde en fazla can kaybına neden olan bu büyük felakete rağmen iş kazaları hızını kesmeden devam etmektedir. Facialardan ders alınmadığı için 2022 yılının yılında 1.843 kişinin daha çeşitli iş kazalarında hayatını kaybettiğini görmekteyiz. Bütün uyarılara, yazılanlara, çizilenlere ve çıkan kanunlara rağmen ne yazık ki her 4 ayda bir ülkemiz bir Soma faciası yaşamaktadır.

Somada yüreğimize düşen ateşi, hiç unutmadık, unutturmayacağız. Alınterini ve emeğini ortaya koyarak helal kazanç peşinde Manisa Somada, Kozlu’da, Ermenek’te ve bugüne kadar çeşitli iş kazalarında hayatlarını kaybeden tüm emekçi kardeşlerimizi rahmet, minnetle ve saygıyla anıyor, Allah’tan bu millete bir daha bu tür büyük acıları yaşatmamasını diliyoruz.”

Öz Maden İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00